2008. 11. 25. 18:14
Szerző: Danna
Kategória: Cikkek
A vasárnapi Miami elleni mérkőzés több szempontból is rekordokat hozott.
A második legtöbb yardmennyiséget tette meg a támadóegység a Patriots történelmében A csapat összesen 530 yardot tett meg a Miami elleni győztes mérkőzésen, ez a második legtöbb a csapat történelmében és a legtöbb az 1979. szeptember 9-ei New York Jets elleni mérkőzés óta. 17-1 a vesztes mérkőzések utáni győzeltes mérkőzések aránya 2003 óta kétszer egymás után csak egyszer kapott ki a csapat (2006. november 5 és nov. 12) és egy vereséget követően 17-szer nyert. Cassel az 5. játékos az NFL történelmében, aki 2 egymást követő mérkőzésen képes volt 400 yardot passzolni Matt Cassel a vasárnapi 415 passzolt yardjával felkerült az 5. helyre az NFL történelmének azon listájára, ahol azok az irányítók vannak, akik 400 vagy annál több yardot passzoltak 2 egymást követő mérkőzésen. Mint ismeretes, a Jets elleni november 13-ai mérkőzésen 400 yardot passzolt. Legutóbb Billy Volek volt erre képes 2004-ben (426 és 492 yard). A másik három a listán szereplő irányító: a San Diego 1982-es irányítója Dan Fouts (444 és 435 yard), a Miami irányítója Dan Marino 1984-ben 470 és 404 yard-ot passzolt, valamint a New York Giants irányítója Phil Simms 1985-ös 432 és 513 yardos teljesítményével. Cassel a második Patriots játékos, aki kétszer is 400 yard felé került Matt Cassel-en kívül Drew Bledsoe az egyetlen olyan Patriots irányító, aki 400 yardot passzolt 2, vagy több mérkőzésen. Bledsoe-nak ez négyszer sikerült a Patriots színeiben, 1994-ben kétszer, majd egyszer - egyszer 1996-ban és 1998-ban. Tom Brady-nek, Tony Eason-nak, Steve Grogan-nek és Tom Ramsey-nek ez Patriots irányítóként csak egyszer sikerült elérnie. Cassel 415 yardja az 5. legtöbb a csapat történelmében Az őt megelőző 4 jobb eredmény Drew Bledsoe nevéhez fűződik: 1994 november 13-án 423 yardot passzolt a Minnesota ellen, ami franchise rekord azóta is. További eredményei: 423 yard (1998. 11. 23), 421 yard (1994. 09. 04) és 419 yard (1996. 11. 03). Cassel 415 yardja a Dolphins ellen ha csak az elmúlt 10 évet nézzük, akkor a legtöbb, ugyanis Bledsoe szintén a Dolphins ellen 1998. november 23-án érte el a 423 yardot a Foxboro Stadionban. Faulk tagja lett az évtized 2000 futott és 3000 elkapott yardot bemutatók exclusive klubjának A vasárnapi második elkapása - 6 yardért még a Patriots nyitó drive-jában - azt jelentette Kevin Faulk számára, hogy tagja lett egy elit társaságnak, akik az elmúlt évtizedben 2000 yardott futottak és 3000 yardot kaptak el. 2000-től számítva Faulk 3004 elkapott és 2717 futott yarddal büszkélkedhet. Tiki Barber, Marshall Faulk, LaDainian Tomlinson, Brian Westbrook és Michael Pittman tagjai még ennek a klubnak. Kevin Faulk összesen 105 yardos és 1 TD-s teljesítménye Kevint Faulk a 3. negyedbeli 21 yardos TD-t érő futása 31-21-re módosította az eredményt. Faulk összesen 105 yardot ért el a Miami ellen (53 futott és 52 elkapott). Ez volt Faulk 3. futott TD-je ebben a szezonban (kettőt még a 49ers ellen ért el október 5-én). Faulk-nak volt idén elkapott TD-je is. Faulk 21 yardos pontot érő futása volt a leghosszabb azóta, hogy Laurence Maroney 2007. december 23-án a Miami ellen futott egy 59 yardos TD-t. A 21 yardos futás 2003. október 12-e óta Faulk leghosszabb 6 pontot érő futása volt, amikoris a New York Giants ellen futott egy 23 yardosat. Moss 3 TD-t érő elkapásával feljött az NFL örökranglistáján a 3. helyre Randy Moss-nak három touchdown-t érő elkapása volt a Miami ellen: egy 25 yardos a 2. negyedben amivel 17-14 lett, majd egy 8 yardos elkapás a 3. negyednebn amivel 24-21-re vezetett a Patriots és végül egy 29 yardos elkapás a 4. negyedben ezzel 38-28-ra módosította az eredményt. Ezek voltak a 130., 131. és 132. TD elkapásai, amivel megelőzte Cris Carter-t az NFL örökranglistáján és feljött a harmadik helyre. A második Terrell Owens 136 TD elkapással, első pedig Jerry Rice 197 elkapással. Moss vezeti az NFL örökranglistáját az elkapás/touchdown mérlegben, ugyanis minden 6.36-ik elkapása pontot ér (129 TD 820 elkapásból). Moss 8 TD-t ért el ebben a szezonban, ezzel ő érte el a legtöbb TD-t az idei szezonban a csapaton belül és a 10. legtöbb a csapat történelmében. Moss-nak karrierje során ez volt az 5. három vagy több, 31. kettő vagy több TD-t elérő mérkőzése Randy Moss-nak a Miami elleni derby volt az 5. karrierje során, amelyiken 3 vagy annál több pontot érő elkapása volt. Patriótaként a második, ugyanis tavaly a Buffalo ellen 4 TD elkapása volt, ami azóta is a csapat történelmében a legtöbb, azonban a vasárnapi teljesítményével ezen a listán is feljött a 2. helyre. A vasárnapi volt a 31. olyan mérkőzés, amikor 2 vagy több TD elkapása volt. Ennél több csak Jerry Rice-nak van, 43. Harmadik helyen Terrell Owens áll, 30 ilyen mérkőzéssel. Moss másodjára játszott Miami-ban, először 2007. október 21-én, amikoris 2 TD elkapása volt. Mióta a Patriots-nál játszik, 27 alapszakasz mérkőzésen 30 6 pontot érő elkapása van. Moss több, mint 100 elkapott yardos mérkőzései Randy Moss 125 elkapott yarddal zárt vasárnap, ez idén a 4., Patriotaként a 13., karrierje során pedig az 59. olyan mérkőzés volt, ahol több mint 100 yardot kapott el. Ez utóbbival holtversenyben a 2. helyen áll Marvin Harrison-nal az NFL örökranglistáján, amit Jerry Rice vezet 76-al. Green - Ellis 5. Touchdown-ja ebben a szezonban BenJarvus Green-Ellis a 4. negyedben futott egy 1 yardos TD-t. Ez az ötödik pontot érő futása volt, amivel vezeti idén a futott TD-k számát csapaton belül (Sammy Morrisnak 4 van). Mindezt Green-Ellis az elmúlt 6 mérkőzésen érte el. Összesen 7 mérkőzésen játszott, mióta október 11-én az edzőcsapatból felkerült az 53 fős nagy csapatba. Welker karriercsúcsot jelentő 64 yardos elkapást mutatott be Wes Welker egy 64 yardos passzt kapott el Matt Cassel-től a harmadik negyedben, amely kulcsfontosságú volt Kevin Faulk 21 yardos touchdown-jával befejeződő támadássorozatban. A 64 yard Welker számára karriercsúcs, ezelőtt egy 47 yardos elkapása volt a legtöbb, amelyet szintén a Dolphin Stadionban mutatott be 2005 november 13-én még Miami Dolphins játékosként. Welkernek 3 egymás utáni mérkőzésen is sikerült 100 yardot elérnie Welker 8 elkapásból összesen 120 yardot tett meg, ezzel ebben a szezonban a legtöbb elkapott yarddal zárt. Összességében Hét olyan mérkőzése volt, amikor 100 vagy annál több elkapott yarddal zárt, ebből három egymás után. Cassel pontjai Matt Cassel 8 yardos második negyedbeli pontot érő futásával vette át a vezetést a Patriots 10-7-re. Ez Cassel második TD-t érő futása van idén, míg karrierje során a harmadik. Cassel eddig 51 alkalommal futott, összesen 185 yard-ot elérve ebben a szezonban, amire Patriots irányítóként 1979 óta nem volt példa, akkor Steve Grogan 368 yardot tett meg 64 próbálkozásból. A november 13-ai Jets elleni mérkőzésen Cassel 62 yardot futott 8 próbálkozásból, ami a legtöbb a Patriots történelmében az elmúlt 30 évben. Meriweather 4. interception-ja a szezonban Brandon Meriweather elkapta Chad Pennington passzát a 4. negyedben, aminek köszönhetően a 4 intercepcionjával vezeti a csapatot ebben a szezonban. Deltha O'Neal a második hárommal. Meriweather-nek összességében is a 4. labdaszerzése volt mióta 2007-ben a Patriots az első körben választotta az NFL Drafton. Pontok első próbálkozásra A Patriots szerezte a mérkőzés első pontjait és ezzel már a 23 egymást követő mérkőzésen győzött, amikor a csapat szerezte meg a vezetést. Az első negyedben Stephen Gostkowski 30 yard-os fiel goal-jával vezetett a Patriots 3-0-ra. Az utolsó alkalom, amikor a New England elvesztette a mérkőzést annak ellenére, hogy ők szerezték az első pontokat 2006. november 12-én volt, a New York Jets ellen. Gostkowski karriercsúcsa touchback-ek tekintetében Stephen Gostkowski a második negyedben egy kickoff-ot rúgott touchback-re. Ez idén már a 16. ilyen rugása volt, ami a karrierje során a legtöbb, tavaly összesen 15 touchback-et sikerült elérnie. Az idei ranglistán a harmadik helyen áll, ennél több csak a Rhys Lloyd-nak (19) és Matt Prater-nek (17) van. A kiegyensúlyozott Stephen Stephen Gostkowski mindkét field goalját értékesítette, az első negyedben 30 yardról amivel vezetett a csapat 30-ra, majd a 4. negyedben újabb 30 yardos field goal-jával már 41-28-ra. Gostkowski eddig 28-ból lehetőségből 26-ot értékesített, ami 92.9 % ebben a szezonban. Ez a 3 éves karrierje során a legtöbb, eddig a 2007-es 21 volt a csúcs (24-ből 21, 87.5 %). Az idei 26 field goal-ja a legtöbb Adam Vinatieri 2004-es 31 FG óta. Gostkowskit 2008. októberben a hónap AFC Special Teams Player-nek választották. Welker folytatja az NFL rekordját Wes Welker-nek 8 elkapása volt vasárnap, 120 yardért, ezzel folytatja a szezonkezdet óta 1 mérkőzésen legalább 6 elkapást produkáló NFL - rekordot. Welkernek eddig mind a 11 mérkőzésén legalább 6 elkapása volt, ami legtöbb az NFL történelmében. A második helyen Jimmy Smith áll 8 mérkőzéssel. Ha az előző szezont is figyelembe vesszük, akkor 12 alapszakasz mérkőzés óta van 6 vagy annál több elkapása, ha a playoff-ot is beleszámítjuk, akkor 15. E tekintetben a rekordot Marvin Harrison tartja 16 mérkőzésen 2002 és 2003-ban. Rövid hírek: - A Patriots vezetett 17-14-re az első félidő végén és a 39. egymást követő mérkőzését nyerte meg félidei vezetés után, ami rekord 1970 óta az NFL-ben. A New England legutoljára 2004. devember 20-án vesztett félidei vezetést követően a Miami ellen. 2001 óta a Patriots 70 mérkőzésből 69-et nyert meg azután, hogy vezetett félidőben. - Richard Seymour a harmadik negyedben egy 3. down-nál sack-elte Chad Penningtont. Ez idén a 7. sack-je volt, ami a legtöbb a szezonban a csapaton belül. Karrierje során 2003-ban érte el a legtöbbet, 8.0-t. - A rookie linebacker Vince Redd vasárnap debütált az NFL-ben, egy első negyedbeli punt return-nél. Redd-et november 22-én, szombaton aktiválta az 52-fős rosterére az edzőcsapatból. - A Patriots elvesztette a pénzfeldobást vasárnap, ennek ellenére idén először nyerte meg a mérkőzést akkor, amikor a szerencse nem kedvezett neki a mérkőzés előtt. A New England eddig 4-szer vesztette el a feldobást és ekkor mindig ki is kapott, 6-szor nyerte meg és mindannyiszor győzött. - Jerod Mayo szerelte Ronnie Brown-t egy direct snap játék után (Wildcat formáció) 3&3-nál, ezáltal rugásra kényszerítve a Miamit a második negyedben. Forrás: Reiss's Pieces