Első benyomás: Panthers-Patriots

2018. 08. 25. 05:03
Szerző: Danna
Kategória: Meccsek
Minden, ami az előző héten az Eagles ellen működött, az a Panthers ellen egyáltalán nem, vagy csak részben. Sem a támadók, sem a védők nem lehetnek büszkék a Carolinában elvégzett munkájukra. A Panthers 25-14-re nyert.

Tom Brady végigjátszotta az első félidőt, 18 passzából 12 volt sikeres, 102 yardért, azonban TD közelébe sem ért. Brian Hoyer 24 passzából 16 volt sikeres 109 yardért.

A mérkőzés egyetlen Patriots hatpontosát a futó Mike Gillislee érte el, akinek gyakorlatilag ez volt az egyetlen értékelhető teljesítménye. Nagyon sokszor megkapta a labdát, azonban élni a lehetőséggel nem nagyon sikerült neki. 10 próbálkozásából 35 yardot ért el, ebből az egyik 15 yard volt, tehát 9 próbálkozásból 20 yardot futott. Ez az adat kb. mindent elmond a teljesítményéről. Jeremy Hill már kicsit biztatóbb volt, azonban megsérült a bokája a 4. negyedben, de utána a helyszínen látták az újságírók ugrálni, futni a pálya szélén, ami azért biztató.

Az elkapóknál már biztatóbb volt a helyzet. Ami a legfontosabb, egyre inkább úgy tűnik, hogy Brady megbízik mind Dorsettben, mind pedig Pattersonban, ami nagyon fontos Edelman eltiltása miatt. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint az, hogy egy negyedik próbálkozásnál Brady nem Edelmannak, vagy Gronknak dobta a labdát, hanem Dorsettnek. Aki egyébként meg is csinálta a játékot. Voltak szép elkapásai, mindenképpen ő hozta a legjobb teljesítményt a mérkőzésen. Edelman is kezdi régi önmagát mutatni, ami szintén biztató. Akinek a helyzete viszont nagyon nem az, az Eric Decker, aki még csak lehetőséget sem kapott, hogy pályára lépjen az első félidőben a kezdőkkel. Még McCarron is előrébb van a listán. Azonban végre neki is sikerült két Hoyer által dobott labdát megszelídítenie, így már nem csak elejtett labdákat láthattunk tőle.

A védelem nagyon gyengén kezdett, a Panthers egy 10 perces támadással nyitotta a mérkőzést. Newtonhoz bár többször is sikerült közel kerülniük, levinni a földre azonban nem volt esélyük, mivel az irányító mindig kiszaladt a zsákból. Persze, ők próbálták utolérni, de nem túl sokszor volt reális esélyük erre. Azonban ebből a 10 perces támadásból csak mezőnygólt sikerült elérnie a Panthersnek. Sokszor sikerült a Carolina elkapóinak üresre játszaniuk magukat. Newton sokszor direkt Gilmore-ra játszott, akinek ezen az estén voltak szép, de nagyon csúnya megmozdulásai is. Bentley-t lehet talán leginkább kiemelni, akinek 4 szerelése volt és a második félidőben míg pályán volt, ő hívta a játékokat a védelemben. Amit talán még érdemes kiemelni az az, hogy Jason McCourty többször is megfordult a mérkőzés folyamán safety poszton is. Láthatóan próbálja a csapat megtalálni a helyét.

Stephen Gostkowski kihagyott az első negyedben egy mezőnygólt, kettőt azonban értékesített.

Valahogy az egész csapat álmos, nyomott, kedvtelen volt, nem pörögtek, ami egyébként sokszor elő szokott fordulni egy csapat első idegenbeli mérkőzésekor.

Jövő héten szokás szerint a Giants ellen zárja az előszezont a csapat, ezúttal New York-ban. A kezdők szinte 100%, hogy nem fognak pályára lépni. Legközelebb őket valószínűleg már csak a szezonnyitó mérkőzések fogjuk látni.