New England@Seattle a számok tükrében

2008. 12. 12. 15:14
Szerző: vidor
Kategória: Cikkek
Lássuk, hogyan lehet összefoglalni a Seattle Seahawks elleni mérkőzést statisztikai adatokkal. Az adatokat a Patriots Médiakapcsolatokkal foglalkozó Osztálya bocsátotta a rendelkezésünkre.
WELKER 12 ELKAPÁSA -- AZ IDEI LEGTÖBB Wes Welkernek 12 elkapása volt és 134 yardja, ami az idei legtöbb, és karrierjét tekintve is a második helyet foglalja el. Ráadásképpen volt a 2 pontot érő elkapása, amivel a Patriots átvette a vezetést. A karriercsúcsot jelentő 13 elkapást 2007 november 25-én érte el a Philadelphia ellen. A 12 elkapása a csapat történelmében az 5. legtöbb egy mérkőzésen belül, csak Troy Brown 16 elkapásos meccse (2002 szeptember 22.) és 3 13 elkapásos (Welker, 11/25/07; Deion Branch, 9/29/02; Terry Glenn, 10/3/99) teljesítmény előzi meg. WELKER ÁTLÉPI A 100 YARDOT Wes Welker 134 yardja az idei szezonban és Randy Moss által tavaly a Pittsburgh ellen elért 135 yard óta a legtöbb, amit egy meccsen összeszedett egy Patriota. MORRIS TOUCHDOWN 2:44-EL A VÉGE ELŐTT -- ELŐSZÖR VEZET A PATRIOTS 2 perc 44 másodperccel a mérkőzés vége előtt Sammy Morris fejesugrása azt jelentette, hogy a csapat a meccsen először átvette a vezetést. A 2 pontos kisérlet sikeres teljesítése 24-21-es előnyt eredményezett. 2 héten belül ez volt Sammy Morris 2. TD-je, a szezonban a 6. és karrierjében a 23. MERIWEATHER SACKJE LEZÁRJA A MECCSET Brandon Meriweather középen futott át, 5 yardos veszteségért sackelte Seneca Wallace-t, és fumble-t erőszakolt ki a 2 perces figyelmeztetés utáni első playben. Richard Seymour szedte össze a labdát, és ennek köszönhetően már csak a térdelés maradt hátra. A Seattle egy 2. és 11-es kisérlettel nézett éppen szembe a Patriots 44 yardos vonalánál, és éppen a lehetséges egyenlítő FG felé haladt. Ez volt Meriweather karrierjének első sackje. BELICHICK ELÉRI A 150. GYŐZELMÉT A vasárnapi volt Bill Belichick 150. győzelme vezetőedzőként, 135 alapszakaszbeli és 15 playoffbeli. Belichick győzelmi mutatója 150-90 (.625). Belichick a 17. vezetőedző az NFL-ben, aki eléri a 150 győzelmet. Győzelmi mutatójával a 4. helyen áll, csak George Halas (324-151-31, .671), Don Shula (347-173-6, .665) és Joe Gibbs (171-101-0, .629) előzi meg. PÁR GYORS A Patriots sorozatban a 14. alapszakasz-meccsét nyerte meg NFC csapatok ellen. Utoljára 2005 szeptember 18-án veszítettek a Carolina ellen. Idén 3-0-ra áll a csapat az NFC ellen. A 2003-as szezon óta a Patriots 18-1-es mérleggel rendelkezik a vereséget követő meccseken. Szintén 2003 óta nézve, a csapat decemberi mérlege 21-2. A New England egymás után 9 decemberi meccsen hagyta el győztesen a pályát. Jabar Gaffney 28 yardos elkapása 3. és 10-nél a 3 negyedben a receiver 250. elkapása volt karrierje során, és az idei leghosszabb. CASSEL ÉLETE MÁSODIK UTOLSÓ NEGYEDES FORDÍTÁSA Matt Cassel karrierjének második 4. negyedes comebackjét vezényelte le, megfordítva ezzel a 21-13-as hátrányt. Első ilyen drive-ja a St. Louis ellen volt október 26-án, akkor 13-16-ról fordítottak 23-16-ra az utolsó negyedben. A Seahawks ellen a Patriots a 3. negyed vége előtt 41 másodperccel, 21-13-as állásnál kapta meg a labdát. Cassel 10 playes, 68 yardos drive-ot csinált, amely Stephen Gostkowski 27 yardos field goaljával zárult a meccs vége előtt 12:19-el. Ezt egy Seattle-i punt követett, majd Cassel egy 14 playből álló 71 yardos drive-ot vezényelt, ami 6:03-at vett le az órából, és 2:44-el a vége előtt a csapat első vezetését jelentette Sammy Morris TD futása és Wes Welker 2 pontot jelentő elkapása után. CASSEL ÁTLÉPI A 3.000 YARDOS HATÁRT A negyedik negyedben egy Kevin Faulknak dobott 11 yardos passzal Matt Cassel átlépte a 3.000 yardot, és ezzel a 7. Patriots játékos lett, aki egy szezonon belül átlépi a 3.000-es határt. Cassel így Babe Parillihez, Steve Groganhez, Tony Easonhoz, Hugh Millenhez, Drew Bledsoe-hoz és Tom Brady-hez csatlakozott. A mérkőzést követően Cassel 3.052 yardnál tart a 2008-as szezonban. GOSTKOWSKI TOVÁBBRA IS HIBÁTLAN 50+ YARDRÓL Stephen Gostkowski értékesített egy 50 yardos FG-t, ezzel 7-3-ra módosítva a mérkőzés állását 48 másodperccel az első negyed lejárta előtt. A rúgás Gostkowski idei leghosszabbja volt, megdöntve ezzel az október 5-én, a San Francisco ellen elért 49 yardost, és karrierjének 2. leghosszabbja az alapszakaszban, csupán a Gillette-ben a Chicago ellen 2006 november 26-án berúgott 52 yardos előzi meg. Karrierje során Gostkowski hibátlan az 50 yardos vagy hosszabb FG-okból. 3-ból 3-at teljesített, az említetteken kívül még a 2006-os San Diego elleni divisional playoff során értékesített egy 50 yardost 2007 január 14-én. MOSS 13.000 ELKAPOTT YARD FELETT A 2. negyedbeli 13 yardos elkapásával Randy Moss lett az NFL történetének 11. játékosa, akinek legalább 13.000 yard elkapása van karrierje során. Moss a mérkőzés előtt 78,2 yardos meccsenkénti átlaggal állt, ami az NFL történetének 2. legjobbja (Torry Holt, 80.5). HOBBS HOSSZÚ RETURNJÉT TOUCHDOWN KÖVETI Ellis Hobbs a 2. negyedben egy 55 yardos kickoff-returnt futott a Seattle 43 yardos vonaláig, előkészítve ezzel egy Patriots-touchdown drive-ot, amley Ben Watson 2 yardos elkapásával zárult. A return volt Hobbs idei 4. 50 yardos vagy annál hosszabb visszahordása és a 6. 40 yardnál hosszabbja. NFL karrierjének 60 mérkőzése alatt immáron 7 50 yardos vagy hosszabb és 10 40 yardos vagy annál hosszabb returnnél jár. WATSON ELÉRI 2. 2008 TOUCHDOWNJÁT Benjamin Watson 14-10-re módosította az állást a 2. negyedbeli 2 yardos elkapásával. Ez volt Watson idei második és karrierjének 15. TD-je. Másik touchdownját a Jets ellen szerezte november 13-án. A 15 TD-elkapásával holtversenyben a 18. helyen áll Don Hasselbeckkel a Patriots all-time touchdown elkapások listáján. Watson és Hasselbeck holtversenyben az 5. a tight endek között, csupán Ben Coates (50), Russ Francis (28), Jim Whalen (17) és Daniel Graham (17) előzik meg őket. WELKER 200. ELKAPÁSA A PATRIOTSNÁL Wes Welker 5 yardos elkapása az első negyed vége felé a 200. elkapása volt Patriotaként. Welker a 2007-es szezon kezdete óta eltelt időszak alatt a legtöbb elkapással rendelkezik az NFL-ben. Ő a 15. játékos a Patriots történelmében, aki eléri a 200 elkapásos mérföldkövet. Welker tavaly holtversenyben a legtöbb elkapással rendelkezett (112) és a meccs előtt a második helyen állt (84 elkapással) az idei év alapján. BEMUTATKOZNAK A VETERÁN LINEBACKEREK A csapat veterán linebackerei, Junior Seau és Rosevelt Colvin ugyanazon playnél mutatkozott be a 2008-as szezonban, 13:43-al a félidő előtt egy 2. és 6-os játéknál. Colvint december 3-án, szerdán, Seau-t december 5-én, pénteken szerződtette újra a Patriots. Forrás: Reiss's Pieces Az előrehaladás jelei A Patriots futójátékát nem nevezhetjük elsöprőnek. A hatékony szó írja le talán a legjobban. A következő statisztika is pontosan ezt a hatékonyságot tükrözi: A Patriots futójátéka csupán 16 alkalommal eredményezett negatív yardokat (nem számolva természetesen a térdeléseket). Ez a legkevesebb és a legalacsonyabb százalék az NFL-ben (16 a 361-ből, 4.6%) Még ennél is lenyűgözőbb, hogy ebből a 16 futásból 8 az első két mérkőzésen halmozódott össze. A Browns (19, 6.2%), a Chargers (19, 6.7%) és a Redskins (21, 6.1%) van még az első négyben a legkevesebb negatív futásokat tekintve. Futókra lebontva nézzük, ki hány ilyen futást szedett össze, és milyen százalékkal áll: Sammy Morris (8 a 103 futókisérletből, 7.7%) -1, Chiefs -4, Chiefs -3, Jets -2, Jets -2, Jets -1, Dolphins -1, 49ers -1, Broncos Laurence Maroney (3 a 28 futókisérletből, 10.7%) -3, Chiefs -1, Jets -1, Jets BenJarvus Green-Ellis (2 a 74 kisérletből, 2.7%) -2, Broncos -3, Bills Kevin Faulk (1 a 76 kisérletéből, 1.3%) -1, Jets Heath Evans (1 a 10 kisérletből, 10%) -2, Jets Randy Moss (1 a 2 kisérletből, 50%) -2, Bills LaMont Jordan (0 a 28 kisérlet alatt, 0%) forrás: Reiss's Pieces