Kategória: Cikkek, Elemzés
Győzelem a Kansas City Chiefs ellen, lássuk, ki hány snapet töltött a pályán!

QB

Tom Brady 78/78

Brady nagyszerűen vezette a támadósort a Chiefs - egyébként nem acélos - védelme ellen. Bár a fumble az ő számlájára írható, és volt egy aluldobott passza is Gordon felé amiből majdnem INT lett, 1-1 futott és passzolt touchdownnal zárta az estét.

RB

Sony Michel 37/78
James White  33/78
Kenjon Barner 5/78

Michel és White között erre a mérkőzésre megfordult az arány, ám mindketten nagyszerűen teljesítettek. Michel szokásosan a földön hozta a yardokat és a két hatpontost, White pedig ezúttal TD nélkül zárt, de elkapásokkal és futásokkal is kivette a részét a támadójátékból. Barnernek a mérkőzés elején volt néhány szép futása, ami first downt ért.

FB

James Develin 33/78

Develin az a játékos, akit nem lehet elégszer megdicsérni, elévülhetetlen érdemei vannak abban, hogy a futójáték ennyire működik. Sokoldalúság, keménység; talán ezekkel a szavakkal lehetne őt a legjobban jellemezni.

Matthew Slater 1/78

Edelman már a második meccsén normál snapszámot van a pályán - megszerezte idei első touchdownját - látszik, hogy ő Brady kedvenc célpontja. Josh Gordon pedig nagyon jó úton halad, eddig limitálva volt, de hétről hétre egyre több időt tölt a pályán. Szerencsére Hogan is kezd belelendülni, ennek pedig Patterson és Dorsett "isszák meg a levét". Slater a félidő végi térdelésnél volt fenn a pályán.

TE

Rob Gronkowski 77/78
Dwayne Allen 11/78
Jacob Hollister 3/78

Gronkowskit a meccs nagy részén remekül őrizték, utolsó negyedben két nagy elkapást is jegyzett, ezzel hozzásegítve a csapatot a győzelemhez. Allen blokkoló feladatokat lát el, Hollister snapszámai pedig egyelőre limitáltak. Lehet, még nem áll teljesen készen a sérülése után, a nyári edzőtábor után arra lehetett számítani, nagyobb hatással lesz a játéka a támadófocira.

LaAdrian Waddle 28/78

A támadófal a meccs nagy részén jól működött, a futásblokkolás pedig pazar volt. Az egyetlen negatívum Cannon agyrázkódása, de Waddle jól pótolta. Reméljük, Cannon mihamarabb visszatérhet a pályára.

DT

Danny Shelton 33/54
Lawrence Guy 31/54
Adam Butler 21/54

Malcom Brown nem tudta vállalni a játékot, így három egészséges DT maradt a keretben. Bár 100 yard alatt tartották a Chiefs futójátékat, az elmúlt meccseken jobban dolgoztak ennél.

DE

Trey Flowers 41/54
Adrian Clayborn 18/54
Deatrich Wise Jr. 16/54
Derek Rivers 4/54

Ezúttal a fal széle sem dolgozott úgy, ahogy azt megszokhatuk tőlük, bár néha odaértek Mahomeshoz, főleg a mérkőzés elején. Flowersre ismét nagy szerep hárult, Claybornnál is megjelentek azok a hibák, amik tavaly jellemezték a csapatot (túlfut az irányítón, helyet hagyva neki a meginduláshoz). Rivers visszatért, de nem sok szerep jutott neki.

LB

Kyle Van Noy 54/54
Dont'a Hightower 50/54
Elandon Roberts 25/54

Hightower legjobb meccsét játszotta a szezonban, Van Noy pedig ezúttal minden snapnél a pályán volt. Robertset sokan szidták idén is, a Chiefs ellen azonban nem teljesített rosszul.

CB

Jason McCourty 54/54
Stephon Gilmore 54/54
Jonathan Jones 31/54
Eric Rowe 17/54

Gilmore kivételével az egész secondary teljesítménye hagyott kívánni valót maga után, ő azonban remekül megfogta Watkinst. JMC és Jones is sokszor maradt le az elkapókról, Rowe pedig sérülése után még csak néhány játék alkalmával jutott szóhoz.

S

Devin McCourty 54/54
Patrick Chung 54/54
Duron Harmon 37/54

McCourty idén eddig a megszokottnál gyengébben játszik, főleg az utolsó két meccsen. Harmon már-már szokásos INT-je mellett azért hibázott a meccs végén, Hill TD-je nagyban az ő nyakába varrható.

Forrás: ESPN - Mike Reiss