Ups & downs - 16. meccs

A New England Patriots lejátszotta a 2010-es alapszakasz utolsó mérkőzését hazai pályán, a Gillette stadionban a csoportrivális Miami Dolphins ellen. Bár a Patsből több alapember hiányzott, és a meccs második felében már többnyire a cserejátékosok voltak a pályán, mégis könnyű, 38-7 arányú győzelmet aratott, és ezzel 14-2-vel zárta a szezont. Up Julian Edelman - A receivernek nem volt jó elkapása a 3. hét óta, de ezen a meccsen kiválóan pótolta Deion Branchet és Wes Welkert. 3 elkapással 72 yardot hozott, de az igazán emlékezetes teljesítményt a franchise rekordot jelentő 94 yardos punt return TD-vel mutatta be. A korábbi franchise rekord 1976 óta állt fenn. Rob Ninkovich - Az outside linebacker/defensive end 4 tackle-t, 2 sacket ért el, ebből 3 tackle yard-, 1 tackle labdavesztést eredményezett. Ninkovichnak nagyon jól megy a Dolphins ellen, hiszen a szezonjának két legjobb teljesítményét ellenük mutatta be. Brandon Tate - A 3. negyedben Brian Hoyer nagyszerű dobása után a 42 yardos TD-elkapása az egyik legszebb volt, amit az idén Patriots-receivertől láthattunk. Down Darius Butler - A cornerback hibázott annál a gyönyörű elkapásnál, amely Dolphins kései touchdownját eredményezte, és begyűjtött egy defensive pass interference büntetést is. Rich Ohrnberger - Az offensive linemant megbüntették a 3. negyedben (illegal use of hands), ezért padra is került. Ugyanakkor a meccs többi részében nem nyújtott rossz teljesítményt. Danny Woodhead - A running backnek volt egy szép és a kevésbé szép momentuma a meccsen: egy ügyes 19 yardos futást sikerült hoznia, majd egy  másik playben elveszítette a labdát, s ezzel vége szakadt a Pats nov. 7. óta tartó fumble nélküli sorozata. Sajnos a fejsérülése megakadályozta abban, hogy a későbbiekben javíthasson a teljesítményén.