Ups & downs - 4. hét

Hétfőn éjszaka (magyar idő szerint hajnali 2. 30-tól) a New England Patriots lejátszotta az alapszakasz 3. diviziómeccsét a Miami Dolphins ellen. (Ha valaki nem akarja megtudni a meccs végeredményét, ne nyomja meg a tovább gombot.) A mérkőzés két félideje ismét jelentős eltérést mutatott.  Csak amíg az eddigiekben a második játékrészre többnyire visszaesett a csapat teljesítménye, ezen a mérkőzésen pont az ellenkezője történt: most a második félidőben  tudtak a győzelemhez szükséges játékot  produkálni .  A szünetben még a Miami vezetett 7-6-ra, a végeredmény 41-14 lett a Patriots javára. A győzelemmel több rekordot is sikerült megdönteni. Tom Brady elérte pályafutásának 100. győzelemét, és ehhez mindössze 131 mérkőzést kellett játszania, ez a legjobb QB-teljesítmény a Super Bowl érában. A csapat 5 különböző típusú touchdownt ért egyetlen meccs alatt, ez is rekordnak számít. A special team felejthetetlen teljesítményt nyújtott: kick off return TD, blokkolt FG és punt fűződik a nevükhöz. A támadójáték gépezete még az első félidőben kicsit akadozott, de a 2. félidőben volt egy mintaszerű drive-juk. Meglepő módon a futójáték is jobban működött az előzetesen vártnál. A védelem teljesítményén sokat javítottak az interceptionok. Van még mit elemezni és javítani, de időnként már életjeleket produkáltak. Nézzük a kiemelkedő teljesítményeket, és persze a kevésbé dicsérendőket is: Up Patrick Chung - A másodéves safety blokkolt egy puntot és egy mezőnygól-kísérletet, és volt egy 51 yardos interception-visszahordása is, amellyel TD szerzett. Teljesítményével jó eséllyel pályázik az" NFL Player of the Week" (a hét NFL játékosa) címre. Rob Ninkovich - Az ötödéves veterán OLB-nek kezdetben nehézséget okozott a futás feltartóztatása, de jelentősen javított teljesítményén a két fontos interception és a sack. Brandon Tate - A 103 yardos kickoff return TD a második félidő elején nagy lökést adott a csapatnak, és azt a lendületet szerencsére sikerült is megőrizni a meccs végéig. Jerod Mayo - Bár nem voltak olyan látványos megmozdulásai, mint Chungnak vagy Ninkovichnak, de nagyon hasznos munkát végzett a védelem közepén. Mayo 16 tackle-t ért el, amely a legtöbb a csapatban ezen az estén. Egyre inkább igazi playmaker, és erre nagy szüksége van a védelemnek és csapatnak. A teljes special team - Ha egy egység 2 TD-t szerez közvetlenül, és egy 3. elérését is nagyban megalapozza, az óriási segítség a csapatnak. Nyugodtan kijelenthetjük, a Miami elleni győzelmet a Pats nagy részben a special team teljesítményének köszönheti. Down Jake Ingram - A long snapper bizonytalankodott a mezőnygól-kísérletetnél, de szerencsére a holder, Meskó Zoltán korrigálta a hibáját. Matt Light - Az első negyedben kapott büntetése, amelyet holding (visszahúzás) miatt ítéletek meg a bírók, érvénytelenítette az Aaron Hernandez TE nagyszerű elkapásával és futásával szerzett 36 yardos előrehaladást.  (A második félidőben is volt egy hasonló esete, de akkor megúszta a Patriots a büntetést.) Sebastian Vollmer - Az offensive tackle nem nagyon boldogult Cameron Wake-kel. Mivel a Jets legyőzte a Buffalot, és már 3-1-gyel áll, ráadásul a 3 győzelem divízión belüli, ezért a csoport versenyfutásában szinte létkérdés volt a mérkőzés. A győzelemmel a Patriotsnak megmaradt az esélye arra, hogy lépést tartson a Jetsszel. (Ha tehetek egy személyes megjegyzést: még ritkán láttam Bill Belichicket ennyire örülni egy győztes meccs után, de  az elégedettsége teljesen érthető.)