Ups & downs - AFC Főcsoportdöntő

A New England Patriots amerikai idő szerint vasárnap délután 15 órától (nálunk vasárnap este 21 órától) lejátszotta a 2011-es szezon második rájátszásmérkőzését, az AFC főcsoportdöntőt hazai pályán, Foxboroban a Gillette stadionban a Baltimore Ravens ellen, amely végül 23 - 20 arányú Patriots győzelemmel zárult. A csapat újra Super Bowlt játszhat! Up BenJarvus Green-Ellis – A  running back futásaival sikerült fenntartani a támadójáték kiegyensúlyozottságát, akkor lépett elő, és mutatott fantasztikus teljesítményt, amikor a legnagyobb szükség volt rá. A sikeres futásoknál azonban nem lehet szó nélkül hagyni a támadófal segítségét sem, különösen Mankins blokkolt nagyon jól BJGE előtt. A meccs egyik meghatóan szép jelenete volt, amikor a futott TD után Green-Ellis a mezen lévő MHK feliratra mutatott, jelezve ezzel, hogy a csapat ezt a szezont klubtulajdonos elhunyt felesége, Myra Hiatt Kraft emlékének áldozza. Sterling Moore – A meccs folyamán  - hasonlóan a secondary más tagjaihoz -  elég hullámzó teljesítményt mutatott, de  egyetlen játéknak köszönhetően mindenképp a  megdicsérendők közé kell raknunk. 22 másodperccel a mérkőzés vége előtt már Lee Evans kezében volt a Baltimore-győzelmet jelentő TD, de Moore kiütötte a kezei közül a labdát, és megmentette a csapatot a vereségtől. Vince Wilfork – Az egész meccsen a védelem vezére volt, és nagyon jó teljesítményt nyújtott. A negyedik negyedben két egymást követő 3. és 4. downnál sikerült nagy játékot bemutatnia: először megállított egy belső futást, majd nagy nyomást gyakorolt Flaccora, így a Ravensnek el is kellett puntolnia a labdát. (Így került a Pats saját kezébe a sorsa a meccs vége előtt 2 perccel, az más kérdés, hogy nem tudott vele élni, erről nem a defense tehetett.) A védelem minden részén erőt tudott felmutatni, 1 sacket és 6 tackle-t ért el, melyek közül 3 olyan volt, amellyel negatív yardokat jelentettek a rendkívül veszélyes Ravens-futójáték számára. Down Tom Brady – A quarterback ugyan azt is megmutatta, hogy akár a testi épsége kockáztatásával  is képes küzdeni, de azt ő is elismerte, hogy teljesítménye elmaradt a saját szintjétől. Nem voltak olyan precízek a dobásai, mint ahogy azt tőle megszoktuk, és a 2 interception nehéz helyzetbe hozta a csapatot (ráadásul a büntetések által megúszott másik kettőt). Különösen érthetetlen volt a a Brandon Spikes által elcsípett labda utáni play, amikor Slater felé eresztett meg egy hosszú passzt, miközben a az elkapón double coverage (kettős fedezet) volt. Brady is jól ismeri és tiszteli a Ravens védelmét, így ez a döntés enyhén szólva is könnyelmű volt. Nate Solder – A jobb oldali tackle az első negyedben alulmaradt Paul Krugerrel szemben, mely egy sacket és egy hosszú yardos szituációt eredményezett, minek következtében csak mezőnygólig jutott el csapat. Ez a játék is rámutat azon okokra, hogy miért csak 2 TD-t sikerült elérni az 5 red zone-s szituációból ezen az estén a Patriots támadójátékának. Danny Woodhead – A running back elveszítette a labdát egy kickoff return során  a harmadik negyedben, és ezáltal a Ravens támadás olyan jó mezőnypozícióból indulhatott, hogy még az is szerencsének mondható, hogy csak mezőnygólt értek el belőle.